akordi

декември 26, 2007

Дани-срца две

Зачувано под: музика — markiz @ 5:12 pm

вовед: Am, G, F, G

Am                          G
Ти ми зборуваш за вистина
F                             G                     Am
а сакаш само да ја прикриеш лагата
                 G                     F           G
а зборови ништо не ми значат

Нема никогаш да признаеш
дека повеќе ја сакаш од мене
и да признаеш јас нема да ти судам

G                                F
Мене не ми требаш не
                            C                          Am
ако не ми дадеш се, цело срце за мене
       G                   F
а ти немаш срца две
                                  C
Мене не ми требаш ти
                       Am
ако со неа си бил
     G                F      C, Am, F, Am
со неа продолжи

Не јас не би те оставила
но на сила ништо добро не бива
кога не оди и љубовта си оди

Нема никогаш да признаеш
дека повеќе ја сакаш од мене
и да признаеш јас нема да ти судам

Мене не ми требаш не
ако не ми дадеш се, цело срце за мене
а ти немаш срца две
Мене не ми требаш ти
ако со неа си бил
со неа продолжи

Кога еднаш си почуствувал
дека таа е за тебе подобра
само продолжи и не е толку тешкоНема коментари »

Сè уште нема коментари.

RSS фид за коментарите на овој напис. TrackBack URI

Напишете коментар

Преломите на линија, страница се автоматски, адресата за е-пошта никогаш не се прикажуваат, HTML дозволени: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

(задолжително)

(задолжително)


Powered by WordPress. WPMU Theme pack by WPMU-DEV.